Trwa 9. edycja targów TRAKO


Solaris Tramino S105P #515
Trwa dziewiąta edycja Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO. Wśród ponad 500 wystawców są producenci taboru kolejowego i podzespołów, elementów infrastruktury, a także inne firmy branżowe, jak choćby wydawnictwa prasy specjallistycznej. TRAKO są organizowane cyklicznie, co 2 lata. W Gdańsku odbywają się od 10 lat.

Komunikacja tramwajowa, jako pochodna transportu kolejowego, również ma swoje miejsce na kolejowych targach. Swoimi osiągnięciami w branży tramwajowej chwalą się międzynarodowe koncerny: Alstom, Bombardier, Siemens, czeska Škoda, producenci podzespołów: w tym Medcom, Stemmann, R&G, Vossloh Kiepe. Nie może zabraknąć bydgoskiej Pesy czy wreszcie Solarisa. Solaris zasługuje na wyróżnienie, bowiem jako jedyny prezentuje na targach swój tramwaj - Solaris Tramino. Na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich przy ulicy Beniowskiego ustawiono egzemplarz Tramino S105P wyprodukowany dla MPK Poznań. Kto odwiedził targi TRAKO w 2009 roku, ma okazję do porównania seryjnego Tramino z egzemplarzem prototypowym, który był prezentowany po raz pierwszy właśnie podczas poprzedniej edycji targów. Cztery lata temu swój tramwaj, 118N Puma, pokazała na TRAKO poznańska Fabryka Pojazdów Szynowych.

TRAKO to nie tylko ekspozycja na terenie MTG S.A., ale także prezentacja taboru kolejowego na bocznicy targowej przy stacji Gdańsk Oliwa. Nowoczesne lokomotywy, zespoły trakcyjne i wagony interesują nie tylko gości branżowych, ale także pasjonatów transportu szynowego.

Targi odbywają się w dniach 11-14 października 2011. Hale targowe znajdują się przy ulicy Beniowskiego 5. Tabor kolejowy jest eksponowany na bocznicy przy stacji Gdańsk Oliwa, dojście od ulicy Droszyńskiego. Wstęp na bocznicę oraz na teren MTG (możliwość obejrzenia tramwaju Tramino) jest bezpłatny. Wstęp do hal wystawienniczych (z wyjątkiem wystawy "Świat Małej Kolei") jest płatny dla gości nieprofesjonalnych. Szczegółowe informacje na stronie Międzynarodowych Targów Gdańskich S.A.

Ostatnia aktualizacja: 2011-10-11 19:42:11


Brak komentarzy.
Tylko zarejestrowani użytkownicy są uprawnieni do publikowania komentarzy.