Ruszają remonty torowisk we Wrzeszczu i na Jana z Kolna


Schemat remontowy
W sobotę 2 kwietnia z ruchu wyłączone zostanie trasa tramwajowa od przystanku Zajezdnia (Strzyża) do przystanku Opera Bałtycka (Wrzeszcz).
Ruszają prace budowlane w ramach kolejnych zadań GPKM 3A:
» 3.10. Al. Wojska Polskiego, al. Grunwaldzka, od ul. Nowowiejskiego do ul. Miedzianej,
» 3.11. Al. Grunwaldzka, od ul. Klonowej do ul. Miszewskiego.
Równocześnie trwać będą już rozpoczęte prace w ramach zadań:
» 3.7. Ul. Krasickiego, od pętli Brzeźno do ul. Przemysłowej,
» 3.9. Ul. Rybołowców na całej długości, ul. Wolności, od ul. Rybołowców do ul. Marynarki Polskiej, ul. Strajku Dokerów na całej długości.

Prace we Wrzeszczu obejmą naprawę główną torowiska, przebudowę przystanków oraz wymianę sieci trakcyjnej.
Istotną zmianą będzie przeniesienie przystanków "Jaśkowa Dolina" przed skrzyżowanie z ulicą Dmowskiego (na wysokości wieżowca "Olimp"). Na odcinku między przystankami "Wojska Polskiego" i "Galeria Bałtycka" powstaną 2 nowe przejazdy drogowe przez torowisko.

Równocześnie Zarząd Dróg i Zieleni rozpoczyna naprawę torowiska w ciągu ulicy Jana z Kolna. Prace będą prowadzone wyłącznie w soboty, niedziele i święta w kwietniu i maju 2011. Z uwagi na ograniczone środki finansowe, w ramach prac będą wymienione tylko najbardziej wyeksploatowane elementy torowiska na wybranych fragmentach.

Tymczasowe zmiany w komunikacji z uwzględnieniem trwających remontów w Brzeźnie i Nowym Porcie:
Linia 2 Trasa stała. Linia funkcjonuje tylko w dni powszednie w godz. 08:00-13:00 i 17:00-18:30. W pozostałych godzinach zastąpiona przez linię 9.
Linia 3 Trasa zmieniona: Brzeźno Plaża - Hallera - Opera - (...) - Stogi Pasanil
Linia 4 Trasa zmieniona: w obu kierunkach trasą Zajezdnia Nowy Port - Wolności - Marynarki Polskiej - (...)
Linia 5 Trasa zmieniona: Brzeźno Plaża - Hallera – Opera – Dworzec Gł. – Kartuska – Siedlce
Linia 6 Trasa zmieniona: Chełm Witosa – Centrum - Dworzec Gł. - Opera - Zaspa. (w dzień powszedni w godz. 14:00-17:00 z Chełmu w kierunku Zaspy tramwaje tej linii pojadą przez przyst. Urząd Miejski, z pominięciem przyst. Centrum)
Linia 7 Trasa zmieniona: w obu kierunkach trasą Zajezdnia Nowy Port - Wolności - Marynarki Polskiej - (...)
Linia 8 W dni powszednie trasa bez zmian. W dni remontu torowiska na ul. Jana z Kolna tramwaje pojadą przez aleję Zwycięstwa.
Linia 9 Trasa zmieniona: Jelitkowo – Zaspa – Opera – Dworzec PKS (powrót: Dworzec PKP) – Podwale Przedmiejskie – Przeróbka
Linia 10 Trasa zmieniona: w obu kierunkach trasą Zajezdnia Nowy Port - Wolności - Marynarki Polskiej - (...). W dni remontu torowiska na ul. Jana z Kolna tramwaje pojadą przez aleję Zwycięstwa.
Linia 11 Trasa zmieniona: Chełm Witosa – Dworzec Gł. – Opera – Zaspa – Przymorze – Oliwa.
Linia 12 Linia zawieszona
Linia 91 Linia tymczasowa na trasie Jelitkowo - Zajezdnia. Linia obsługiwana taborem dwukierunkowym.
Linia T6 Tymczasowa linia autobusowa Opera Bałtycka - al. Zwycięstwa - al. Grunwaldzka - al. Wojska Polskiego - Wita Stwosza - Strzyża. Obsługa przez firmę Warbus oraz ZKM Gdańsk autobusami przegubowymi.


Komunikacja na czas remontu została zaplanowana w taki sposób by utrzymać wysoką punktualność oraz niezawodność transportu zbiorowego:
» Linia tramwajowa 91 kursować będzie z wysoką częstotliwością a krótka trasa pozwoli na zachowanie pożądanej przez pasażerów punktualności.
» na alei Zwycięstwa oraz alei Grunwaldzkiej wyznaczone zostaną buspasy dla linii zastępczej, tak by autobusy nie tkwiły w zatorach drogowych charakterystycznych szczególnie dla godzin szczytu przewozowego. W kierunku Opery Bałtyckiej buspas rozpocznie się przy al. Wojska Polskiego a zakończy przy ul. Jaśkowa Dolina. W kierunku Strzyży buspas będzie wytyczony od al. Hallera do ul. Lendziona. Dodatkowy buspas będzie funkcjonował na ul. Dmowskiego.
» wszystkie relacje od przystanku Opera Bałtycka w kierunku Śródmieścia zostaną zachowane. Zawieszoną linię 12 zastąpi linia 5.
» dla sprawnej organizacji przesiadek na Strzyży oraz przy Operze Bałtyckiej, ustanowiono organizację ruchu opisaną na schematach: Strzyża Opera Bałtycka (odnośniki do plików w serwisie www.gdansk.pl).

Nadal funkcjonuje tymczasowa linia autobusowa T5 między Brzeźnem a Nowym Portem a linie autobusowe 148, 188, N6 kursują na zmienionych trasach w obrębie dzielnicy Nowy Port.

Szczegółowe informacje w serwisie ZTM Gdańsk

Ostatnia aktualizacja: 2011-03-26 10:21:20


Brak komentarzy.
Tylko zarejestrowani użytkownicy są uprawnieni do publikowania komentarzy.