Wraca linia 1, pętla Abrahama zmieni nazwę


N8CNF #1116''
Zgodnie z decyzją Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku, od dnia 20 października 2010 ponownie uruchomiona zostanie linia 1 na standardowej trasie Chełm Witosa - 3 maja - Hucisko - Okopowa - Chełm Witosa. Jedynka będzie kursować wyłącznie w godzinach szczytu przewozowego, z częstotliwością co 10 minut.
Linia będzie obsługiwana przez 4 pojazdy.

Decyzja ZTM podyktowana jest wzrostem potoków pasażerskich wraz z rozpoczęciem roku akademickiego. Napełnienia tramwajów na Chełmie w godzinach porannych przekraczają 100%. Pasażerowie alarmują, że wejście do najbliższego nadjeżdżającego tramwaju nie zawsze jest możliwe.
Co ważne, pasażerom linii 1 umożliwiona będzie dogodna przesiadka na linię 12 na przystanku Urząd Miejski, tak by mogli kontynuować podróż w kierunku Dworca Głównego, Wrzeszcza, Oliwy bez uciążliwego oczekiwania na kolejny tramwaj.

Kolejne zarządzenie ZTM, przyjęte za namową Rady Dzielnicy Strzyża to zmiana nazwy pętli Abrahama właśnie na "Strzyża". Krańcówka znajduje się na skraju tej właśnie dzielnicy, a jej aktualna nazwa pochodzi od pobliskiej ulicy Antoniego Abrahama, która nota bene znajduje się już w Oliwie*.

To już trzecia nazwa istniejącej od 1957 roku pętli. Dawniej tramwaje zaczynały i kończyły bieg na "Ogrodowej". Ogrodowa funkcjonuje do dziś w mowie potocznej oraz dokumentacji technicznej infrastruktury tramwajowej. Nazwa "Strzyża" wejdzie w życie z dniem 30 października br.

*) granicę dzielnic stanowi nasyp dawnej linii kolejowej.

Ostatnia aktualizacja: 2010-10-15 19:09:44


Brak komentarzy.
Tylko zarejestrowani użytkownicy są uprawnieni do publikowania komentarzy.