Dwusystemowo
Dwusystemowo
Dwusystemowo | TBM Bordeaux
Długą na 7 km odnogę linii C od przystanku o swojsko brzmiącej nazwie "Cracovie", do krańca "Gare de Blanquefort", oddano do użytku w 2016 roku.
Tenże odcinek ma postać toru pojedynczego z mijankami i na długości prawie 4,5 km biegnie wzdłuż jednotorowej, lokalnej linii kolejowej do Pointe-de-Grave.
Dwa równoległe, niezintegrowane w żaden sposób jednotory wyglądają dość kuriozalnie, ale docelowo jakaś techniczna integracja ma jednak zostać wprowadzona. Tramwaje miałyby korzystać również z toru kolejowego, w przyszłości obsługując w ten sposób nawet bardziej odległe miejscowości. Tak więc dwusystemowo jeszcze nie jest, ale może kiedyś będzie. Szczegółów nie znalazłem, więc metod tej integracji, m.in. pod kątem zasilania, nie znam. Rozwiązaniem najbardziej oczywistym wydaje się w tym przypadku ułożenie szyny zasilającej APS w torze kolejowym, co nie wymaga ani ingerencji w tabor, ani dodatkowych zmian w infrastrukturze. Oczywiście pod warunkiem, że zarządca infrastruktury kolejowej coś takiego zaakceptuje. Minusem jest też Vmax=50 km/h w takim przypadku.

Bruges, Citadis zbliża się do przystanku "Ausone". 16.09.2020.
Francja, Francetrip_2020, wrzesień, lato
Dodano: 06.01.2021 18:13 | Obejrzeń: 19626 | Nadesłane przez: marcinc