Strona główna / Komunikacja miejska / RATP Paris / Citadis 302 #818
Citadis 302 #818
Citadis 302 #818

Obowiązkowe ograniczenie prędkości, żadnego jeżdżenia "na czuja" ;)

To wręcz niewiarygodne, jak wyglądało to miejsce przed wybudowaniem tramwaju. StreetView z 2008 roku:W StreetView warto też "cofnąć" się kilka kroków by zobaczyć grupki imigrantów, które nie wyglądają zbyt zachęcająco. Nie wiem czy przez te 8 lat zaszły jakieś konkretne zmiany społeczne, ale zrewitalizowana okolica z pewnością nie sprzyja takim szemranym posiedzeniom. Zresztą Saint-Denis podczas poprzednich odwiedzin w 2012 r. też nie zrobiło na mnie dobrego wrażenia. Natomiast odczucia tegoroczne - zupełnie pozytywne.

Saint-Denis, Rue Brise Echalas. 09.08.2016.

/RATP Paris #818 #Paris #Paryż #Francja #sierpień #lato #Francetrip_2016

13.09.2016 17:23 9639 marcinc

Komentarze
Użytkownik
13.09.2016 17:54
normalnie na widok tego porównania chce się rzucić typowo polskie słowo...

Coś pięknego, żadnego parkowania, ewentualny ruch, nikomu nie przeszkadza trakcja, to teraz wyobraźmy sobie to w Gdańsku. Bardzo ciężko. U nas jak budują trasę tramwajową to obok musi być autostrada. Właśnie wyobraziłem sobie Bohaterów Getta Warszawskiego z tramwajem i jak widzę te transparenty to mi się nóż w kieszeni otwiera. Tramwaj? "fajnie, chcę mieć blisko byle nie pod oknem". To jak ktoś chce rządzić przestrzenią pod oknem to niech sobie kupi segmentowca w Baninie, tutaj tramwaj jest dobrem społecznym i czyjeś "Ja" nie powinno być brane pod uwagę. Mieszkańcy powinni tylko wnioskować jak ma wyglądać mniej więcej ulica.

Zrobić tam ciąg jednokierunkowy od Grunwaldzkiej do Fiszera i tylko dla mieszkańców na taki sposób jak powyżej. Ja byłbym w niebie. Jeden tor zalany asfaltem, a drugi z humusem. Ba nawet taka modernizacja podkreśliła by urok okolicy, a mieszkania zyskałyby na wartości bo ładna okolica.