Pociąg TER
Pociąg TER
Pociąg TER | Kolej
Pociąg osobowy TER81218 Nice Ville - Les Arcs Draguignan mija miejscowość Théoule sur Mer w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, w departamencie Alpy Nadmorskie. Oprócz dość rupieciastych składów push&pull (na zdjęciu), pociągi osobowe na Lazurowym Wybrzeżu obsługiwane są zdecydowanie przyjemniejszymi, piętrowymi zespołami trakcyjnymi.
Właściciel tej łódeczki w centrum kadru raczej się tym nie przejmuje. Na jednym z pobliskich lotnisk stoi zapewne jego odrzutowiec :)

15.07.2012.
508500, Francja, TER, lipiec, lato, Lazurowe Wybrzeże, eurotrip_2012
Dodano: 12.09.2012 17:01 | Obejrzeń: 3856 | Nadesłane przez: marcinc
Komentarze
Wojciik
Użytkownik
12.09.2012 22:05
Takie francuskie regio. ;D
marcinc
Admin
12.09.2012 22:50
No dokładnie produkt równoważny :) Dodam, że na francuski pociąg osobowy można kupić bilecik przez Internet, a na wybrane połączenia oferowana jest zniżka dla osób do 26 lat. Zwykle bilecik można wydrukować samodzielnie, ale zdecydowanie fajniej jest gdy system tego nie umożliwia. Koleje francuskie listem priorytetowym przyślą pachnący nowością bilecik prosto z kasy. Przesyłka do Polski tak jak do innych państw jest całkowicie bezpłatna :)
gdanszczanin
Użytkownik
15.09.2012 22:01
@marcin: u nas też są zniżki dla ludzi do 26 roku życia, zakupiony w necie bilet wydrukujesz w domu lub zapiszesz w swoim tablecie/smartfonie itp (sam korzystam z tego rozwiązania) choć dotyczy to tylko ICC...czyli w Polandii nie jest tak źle ;)
marcinc
Admin
16.09.2012 15:39
@gdanszczanin: prawdę rzeczesz :) Jednak diabeł tkwi w szczegółach. Nie ma możliwości zakupu biletu przy wyszukiwaniu połączenia na http://rozklad.pkp.pl ani http://rozklad.sitkol.pl . Kto więc korzysta z tego rozkładu i nie ma większego pojęcia o sprzedaży internetowej, kupi bilet w kasie. Ja drążę dalej, wyszukuję połączenie na stronie IC. Klikam "Kup Bilet" i co? Jajco, strona logowania. Ja w tym momencie dziękuję. Nie mam ochoty się rejestrować, uczyć się na pamięć loginu, hasła, czegokolwiek. Inne zarządy kolejowe, przewoźnicy lotniczy, polskibus rejestracji nie wymagają. Wybieram zakup w kasie. Mało tego, wyszukiwarka nie pokazuje ceny biletu. Mamy więc sklep internetowy, w którym kolej sprzedaje swoje usługi, tylko nie pokazuje za ile :) I to jest przykład tego, że nasza kolej cały czas żyje w oderwaniu od rzeczywistości, ograniczając potencjalnym klientom dostęp do tak fundamentalnej rzeczy jaką jest informacja.
E11
Użytkownik
17.09.2012 22:24
Ja poszedłem krok dalej i zarejestrowałem się. Po czym chcąc kupić bilet biegnąc na pociąg w relacji Sopot - Gdańsk, gdzie na skmkę musiałbym trochę poczekać, wyskoczyło mi, że na tak krótkie trasy nie ma sprzedaży internetowej. To samo było gdy chciał zakupić bilet do Tczewa. Naprawdę nie wiem w czym jest problem? Natomiast internetowa sprzedaż biletów na pociągi spółki PR działa bez zarzutu!
marcinc
Admin
20.09.2012 09:47
Aż przetestowałem system PR :) Naprawdę bardzo sensowny, bez zbędnych ceregieli, ładne wybieranie pociągu, nie trzeba się rejestrować. Minus za brak możliwości zakupu biletu strefowego pomorskiego i innych ofert specjalnych.