6ZGTW #251
6ZGTW #251
6ZGTW #251 | MZK Gorzów Wlkp.
Gorzów Wielkopolski, ul. Walczaka. 7.02.2011.

O gorzowskich tramwajach zrobiło się w ostatnim czasie głośno w lokalnej prasie. Na podstawie analiz i wyliczeń władze miejskie stwierdziły, iż konieczne są wydatki w łącznej wysokości 200 mln zł na remonty kapitalne torowisk oraz zakup nowego taboru (skąd taka akurat kwota - tego nie podano). Jeśli pieniądze się nie znajdą, w ciągu 5 lat infrastruktura oraz tabor mogą nie nadawać się do dalszej eksploatacji i zostać zastąpione autobusami.
Trudno zaprzeczyć, iż zarówno torowiska jak i wagony są w złym (ale nie agonalnym) stanie technicznym, co jest konsekwencją wieloletniego niedoinwestowania. Nie są wykonywane żadne modernizacje ani remonty kapitalne taboru, o zakupie nowych pojazdów nie wspominając. Nie widać starań o finansowanie ze źródeł zewnętrznych, nie ma nawet ramowych planów rozwoju komunikacji tramwajowej. Wszystko to wskazuje na świadome działanie władz miejskich w celu pozbycia się tej "kuli u nogi" i zastąpienia względnie mało kłopotliwymi i tanimi autobusami.

Tymczasem na zdjęciu jedyny odcinek po niedawnym remoncie kapitalnym wykonanym w 2007 roku. Naprawiono blisko 800 metrów dwutorowej trasy od ronda Ofiar Katynia w kierunku pętli Silwana.
251, helmut, linia_3_gw, luty, zima
Dodano: 08.02.2011 15:52 | Obejrzeń: 4684 | Nadesłane przez: marcinc