WK2
WK2
WK2 | Kolej
Jednostka SA138-003 jako pociąg Polregio 96519 z Gdańska Wrzeszcza do Kartuz przejeżdża nad Aleją Grunwaldzką, krótko po wyruszeniu ze stacji początkowej. W oddali widoczne są zabudowania dzielnicy Oliwa, nad pociągiem kampus Uniwersytetu Gdańskiego, a po prawej biurowce, których około 10 lat temu jeszcze w tym miejscu nie było. Najwyższy z nich to Olivia Star, który jednocześnie jest najwyższym budynkiem w północnej Polsce. Skład zaś znajduje się na wiadukcie, który w projekcie budowlanym Pomorskiej Kolei Metropolitalnej nosił oznaczenie WK2 (wiadukt kolejowy nr 2, licząc od początku linii na stacji Gdańsk Wrzeszcz).
pomorskie, dron, wiosna, Gdańsk, D29-248, LK248, Pomorska_kolej_metropolitalna, SA138, SA138-003, R96519, Polregio, Przewozy_regionalne, Gdańsk_Wrzeszcz-Gdańsk_Strzyża, kwiecień
Dodano: 12.04.2021 19:33 | Obejrzeń: 24470 | Nadesłane przez: Badworm
Komentarze
jarua
Użytkownik
26.05.2021 09:37
Bardzo smutne miejsce pod kątem urbanistycznym. Niby 'wielkie miasto', a jednak trochę przedmieścia. Przez kolejne lata będzie tu zakonserwowany klimat z Tajlandii, gdzie wielkie szklane wieżowce górują nad slumsami.
Powstała nowa, ciekawa zabudowa. W prawdzie pod kątem oferowanych usług zbyt monotematyczna i martwa po godzinie 17tej, ale jednak.
Ale wyrosła pośród barakowatych serwisów i salonów samochodowych, które raczej szybko nie znikną. Zwłaszcza odkupiony niedawno przez pana byłego radnego Zdanowicza teren jest najsmutniejszym przykładem polityki miasta. Dbająca o przestrzeń rada powinna nie dopuścić do jego sprzedaży bez przetargu i uprzedniego uchwalenia miastotwórczego MPZP dla tego terenu. Tymczasem zakonserwowano dziadostwo na kolejne lata, w dodatku na granicy kolesiowatego styku władzy i biznesu.
Całość dopełniają absolutnie antymiejskie drogi serwisowe, zarówno przy starej, poprzemysłowej zabudowie, jak i przy nowych budynkach.