Strona główna / Komunikacja miejska / Skyss Bergen / Stadler Variobahn #210
Stadler Variobahn #210
Stadler Variobahn #210

Bergen, Fjøsangerveien. 20.06.2015.
Fjøsangerveien jest fragmentem trasy E39 z Aalbroga w Danii do Trondheim w Norwegii. Już sam rzut oka na przebieg tej drogi na mapie robi wrażenie.

Niebieski znak informuje o opłatach pobieranych za wjazd do centrum Bergen - 25 NOK do 3,5 t, 50 NOK powyżej 3,5t, motocykle bezpłatnie. Samochody elektryczne również wjeżdżają za darmo, a te są w Norwegii widokiem częstym.

/Skyss Bergen #210 #Norwegia #nordtrip 2015 #czerwiec #lato

23.01.2016 20:06 8023 marcinc

Komentarze
Użytkownik
24.01.2016 19:20
Gdyby w Gdańsku zrobiono obwodnicę Centrum w postaci Zwycięstwa->N.Wałowa-Głęboka-N.Sandomierska-N.Małomiejska->Havla z torowiskami oczywiście to z czystym sumieniem możemy stawiać bramki i pobierać opłaty za wjazd do Gdańska (Głównego).
Admin
25.01.2016 16:10
Oczywiście :) To już wszystkie warunki? A może jeszcze jakąś zachodnią obwodnicę Śródmieścia, np. jako tunel pod Grodziskiem, przyjmiemy jako warunek konieczny? ;) No jak biedny mieszkaniec Pruszcza dojedzie do np. do Wrzeszcza do pracy, unikając opłat?

BTW, obwodnica centrum Bergen też jest objęta opłatą.
Użytkownik
25.01.2016 18:09
@marcinc: Do Wrzeszcza dojedzie:
I Trakt->Nowa Sandomierska->Głęboka->Nowa Wałowa->Zwycięstwa
II Trakt->Nowa Małomiejska-Havla-Morena-Jaśkowa/Rakoczego-Wrzeszcz
III S6-Słowackiego.

Następny etap usprawnienie komunikacji tramwajowej na głównych trasach:
Siedlce-Centrum-JzK-Nowy Port
Stogi-Centrum-Zwycięstwa-Wrzeszcz
i ostatnią trasą nad którą wartoby się pochylić to trasa Orunia-Trakt-Centrum, wiem dublujemy SKM, ale tramwaj jest wygodniejszy i bliższy zabudowie, ale ta ostatnia trasa otwiera furtkę do ograniczeń w ruchu. Samochód centrum ominie, a jak musi to zapłaci, a petent do banku, urzędu czy inny pracownik Centrum będzie miał do wyboru transport miejski i taksówki.


Dworzec Gdańsk Główny byłby dostępny dla Taxi, Bus, Tram i osobówek które wykupią sobie wjazd. Kto będzie chciał odebrać kogoś z pociągu samochodem bez opłat pojedzie do Wrzeszcza. I tak wszystkie dalekobieżne jadą do Gdyni, a jak nie do to chociaż przez Wrzeszcz.

Skoro ja zatwardziały kierowca, który wszędzie jeździ samochodem o tym mówi to coś w tym jest.

Ale to pieśń przyszłości i tak przewiduję jakiś 2030-2040 który coś podobnego się spełni, albo coś ogólnopolskiego zrobią z dużą ilością aut.