Szlak tramwajowy
Szlak tramwajowy
Szlak tramwajowy | Infrastruktura
Ulica Toruńska. Tym fragmentem ulicy do 1945 roku kursowały tramwaje. Trasę uruchomiono przede wszystkim dla obsługi pierwszego dworca kolejowego w Gdańsku, który znajdował się u zbiegu ulic Toruńskiej i Chmielnej. Po wybudowaniu nowego dworca głównego w obecnej lokalizacji, rola stacji na Dolnym Mieście malała, a wraz z nią frekwencja w tramwajach. W 1922 zawieszono regularne przewozy. Przez kolejne 20 lat była to wyłącznie trasa techniczna, którą można było sprawnie przesyłać tramwaje między zajezdnią Łąkowa a Targiem Węglowym.

Ulica Ogarna. Do 1945 roku funkcjonowała tu trasa tramwajowa, która od 1922 roku stanowiła tylko połączenie techniczne między zajezdnią Łąkowa a rejonem Targu Węglowego. Istniejące do dziś pozostałości po tej trasie to kilka rozet tramwajowych na ścianach kamienic.

Ulica Garbary. Do 1922 roku kursowały tędy tramwaje z Dolnego Miasta, przez ulicę Toruńską, Żabi Kruk, Ogarną i dalej do Szerokiej, Targu Rybnego, przez Wałową do Targu Kaszubskiego i dworca głównego.

16.09.2012.
Szlak tramwajowy
Dodano: 16.09.2012 22:36 | Obejrzeń: 8011 | Nadesłane przez: marcinc