Strona główna / Komunikacja miejska / Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova / Tatra T3SUCS #309
Tatra T3SUCS #309
Tatra T3SUCS #309

Litvinov, ul. Mostecká. 4.08.2010.

Komunikacja tramwajowa w Moście i Litvinovie nie jest tak przyjazna dla pasażera jak w innych czeskich miastach, zbliżona za to do standardów polskich :P W wagonach nie ma zapowiadania przystanków, na samych przystankach nie zawsze można dostrzec nazwę zastávky. Bilety można nabyć chyba tylko w pojazdach - w automacie lub u motorniczego. Nie było na dworcu w Moście ani w punkcie informacyjnym przewoźnika w Litvinovie.

/Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova #309 #Czechy #sierpień #lato

08.08.2010 14:05 4157 marcinc

Komentarze
Użytkownik
09.08.2010 11:52
No i te wstrętne ogórasy, one też nie są przyjazne, przynajmniej z wyglądu :)
Admin
09.08.2010 13:54
Twoja wypowiedź to przykład na to, że montaż plastikowych ryjków w tramwajach to wręcz genialny zabieg marketingowy przewoźników tramwajowych :P
Cóż, o T3 można napisać wiele, można im też przypisać podobieństwo do produktów konstalowskich, które oczywiście istnieje, z powodów które są dość powszechnie znane. Podobieństwa zacierają się gdy otwieramy rozdział pt. "Jakość wykonania" a gdy zajrzymy jeszcze w "Jakość utrzymania" to ciężko już znaleźć porównanie.
Nie można nie wspomnieć, że T3 są przez Czechów masowo modernizowane, i tak wszystko co ma w nazwie literki G, M3, R.P, R.PV, R.EV, R.PLF... to wozy tyrystorowe. Osobiście nigdy nie jechałem w Czechach tramwajem brudnym/szarpiącym/z niesprawnymi drzwiami. Słownie jeden raz miałem do czynienia z tatrą bez sprawnego ogrzewania (miesiąc styczeń - Brno). Czesi w przeciwieństwie do Polaków nie traktują tych wozów jako zło koniecznie, które jak najszybciej trzeba wycofać. Wymiana albo modernizacja taboru na niskopodłogowy owszem - postępuje, ale w rozsądnym tempie na jakie pozwalają finanse.
Nasi południowi sąsiedzi ani myślą kupować zachodnie używki i spokojnie wstawiają niską podłogę do T3 lub KT8D5 albo tłuką nówki Vario czy Škody 14T a teraz już właściwie 15T, czyli nienajdroższe produkty krajowe całkiem porządnej jakości.
Użytkownik
09.08.2010 23:42
Heh, wiedziałem, że Cię ruszy :-P Ja też chwalę Czechów za ich podejście do tych "rozdziałów", to przykład na to, że można, jeśli się tylko chce.