Strona główna / Uzytkownik bybys17 » Komentarze użytkownika
Profil

1  2  3  4  5  6  »  Ostatnia strona »
PESA 128NG/128NG #1069
690. bybys17
26.06.2022 23:11

a normalni ludzie nie mają jak podróżować po mieście, bo komunikacja to już jest bardzo ponury żart w weekendy, a samochodem stoisz i przepuszczasz powietrze na każdych światłach bo jakiś idiota zdemontował przyciski na przejściach zamiast doposażyć w czujniki ruchu... Zapraszam po PKiN w Warszawie, jest przejście nad tunelem i przyciski oraz omawiane czujniki ruchu. Podchodzi pieszy, cykl się załącza - idziesz, a w Gdańsku? Sygnalizacja na sztywno i dzięki temu Tristar stracił wyczucie w stosunku do pieszych, krótko mówiąc system pozostał obezwładniony i nie ma prawa jakkolwiek działać na terenie Gdańska...
Skyss Bergen/Pozmieniało się
689. bybys17
31.10.2021 09:39

I to jest prawdziwe przyszłościowe myślenie! Zamiast kupować nieekonomiczne i złudnie ekologiczne (proces produkcyjny wraz ze szkodliwością baterii w których zawarty jest lit robi większy ślad węglowy niż produkcja i eksploatacja tradycyjnego diesla) autobusy, można porządnie zainwestować i użytkować hybrydy w postaci trolejbusów z bateriami LI-ON. Takie baterie mają zdecydowanie większą żywotność to raz, a dwa jazda pod siecią na bieżąco nam je doładowuje przez co nie ma potrzeby robienia dłuższych postojów na pętlach w celu doładowania.

Dopóki nie upowszechni się technologia magazynowania energii elektrycznej przez wodór to e-autobusy pozostają bardzo pozorną walką z zanieczyszczeniami.
Konstal 105Nx/105Na #1364+1365+1366
688. bybys17
20.02.2021 18:53

skład 1365+1366 dostał nawet wtedy mały awans w postaci wyświetlaczy R&G.
TAM Montpellier/Etapowanie
687. bybys17
13.01.2021 21:52

Marcinie jest jeszcze jeden wariant, który przyspieszyłby ten tramwaj, czyli przedłużenie Sikorskiego do Małomiejskiej i w prawo do Świętokrzyskiej i dalej na Kowale oraz w lewo do Nowej Chmielnej i wylot na skrzyżowaniu Chmielna x Podwale Przedmiejskie. Tylko że teraz padamy ofiarą SKM na Południe która powstanie może za 20 lat..., a inwestycja o nazwie Nowa Chmielna-Małomiejska z tramwajem po pierwsze otwiera dla mieszkańców nowe tereny, świetnie je komunikuje oraz odkorkuje wlot od strony Pruszcza, ale niestety jakiś mądry człowiek z tych "Nowych ..." co może kiedyś powstaną notorycznie wykreśla szyny, a próbuje wcisnąć buspasy...

A obecne rządy w tym mieście mnie doprowadzają do szału! Po Gdańsku nie da się już niczym jeździć, o 5:30 ruszam z domu i odcinek Wałowa-Karczemki pokonuje samochodem prawie 25 minut i nie ma reguły którą trasą ja pojadę to na każdym świetle stoję, a co ma powiedzieć motorniczy czy kierowca autobusu? Dziś byłem świadkiem jak motorniczy 6 dwa razy "wajchował", raz na Hucisku, a drugi raz pod ABW na rozjeździe Stogi<->Chełm, podoba mi się jak traktowane jest 118 na węźle Śródmieście SKM, na obydwu wyjazdach autobus stoi podwójnie, bo raz musi wyjechać z tej pętli, a drugi raz musi przejechać przez skrzyżowanie i za każdym razem czeka. O degradacji Podwala Przedmiejskiego na skrzyżowaniu z Łąkową nawet nie chce mówić bo za ten przerwany buspas ktoś powinien zawisnąć! Kwestia ZTMu, który usunął kilka linii autobusowych oraz pociął częstotliwości że przestały istnieć przesiadki nie ruszam.

Także przepraszam ale dla mnie komunikacja w Gdańsku jest na poziomie nędzy w Elblągu! Do Wrocławia gdzie technicznie jest słabo (nadal dużo torowisk w bardzo złym stanie) ale organizacyjnie super bardzo nam daleko... Ile razy jadę przez to miasto to nie dobrze mi się robi, upieprza się drogi samochodom na każdym kroku, tylko szkoda, że nikt nie myśli o czymś w zamian... Ale to Gdańsk, tu nadal "niedasię" ustawić priorytetu dla tramwaju, "niedasię" powiesić przy Bramie Wyżynnej światła dla autobusu ruszającego z przystanku, który ma problem przebić się przez dwa pasy, aby ze środkowego jechać albo do Sobieszewa, albo na Orunię. To w końcu to miasto w którym przez wiele lat nie udało się postawić wiat bez ścian na przystanku tramwajowym Dworzec Głównym...
686. bybys17
03.01.2021 23:10

Etapowanie inwestycji - tak, ale w sposób taki, że jak nie mamy kasy, a posiadamy już tramwaje dwukierunkowe to budujemy co dwa lata po ileś km nowej trasy. Przykład? Proponuję etapowanie Nowej Świętokrzyskiej.

Etap I - Świętokrzyska/Havla - Wielkopolska jako dwutorowa linia tramwajowa z jedną jezdnią.
Etap II - Lawendowe Wzgórze - Kowale jako dwutorowa linia tramwajowa z jedną jezdnią
Etap III - Kowale/Świętokrzyska - Wielkopolska
Etap IV (niepotrzebny) - budowa drugiej jezdni.

I bez megalomańskiej głupoty można by było zrobić inwestycję. Co rozumiem za słowo megalomańskie? Przesyt głupoty jaki ostatnio mamy w Gdańsku czyli:
- zbyt dużo słupów, słupków, wysięgników. Opracować taki projekt aby można było scalać słupy trakcyjne z wysięgnikami na sygnalizację, scalać znaki drogowe, że zamiast oddzielny słupek to wykorzystać miejsce na słupie do latarni bądź pod trakcję
- niepotrzebne wstawianie tradycyjnej sygnalizacji gdzie się da, choć jest to niepotrzebne, zastąpienie sygnalizacją wzbudzaną
- nieintuicyjne oznakowanie (jak można było na al. Adamowicza pominąć Ujeścisko i Szadółki, a wstawić zakład utylizacyjny... idiotyzm do sześcianu).

Autobusy:
Etap I - linia dojazdowa: Kowale Szkoła - Olimpijska - (przystanek Nowa Świętokrzyska) - Kampinoska/Maćkowy, reszta po staremu czyli 213 do Świętokrzyskiej, 175 bez zmian. Prosta przesiadka przy skrzyżowaniu, przejścia dla pieszych po każdej stronie.
Etap II - powinien przewidzieć prosty węzeł przesiadkowy podobny do Śródmieście SKM, aby autobusy miały gdzie zakończyć trasę na Kowalach, a pasażerowie przesiedli się na tramwaj.
Etap III - na starej Świętokrzyskiej pozostają tylko 155 i 295, reszta (255, 256) kończy bieg na nowej pętli Kowale/Świętokrzyska, a 262 wchłania 162.
Konstal N/Wróci?
685. bybys17
05.12.2020 23:16

Mieszkańcy ten projekt zlali z powodu takiego, że nie widać naszych zabytków na torach... No taka prawda. Jutro są Mikołajki, co zorganizował ZTM bądź GAiT? No nic nie widać, jakby tego dnia nie było. Były wakacje, sezon w pełni, można było uruchomić linię Latarnia - Brzeźno - Jana z Kolna - Dworzec Główny - Przeróbka, a tam przesiadka na autobus zabytkowy i kierunek Westerplatte. Linia byłaby obsługiwana w reżimie sanitarnym i co? nie było... To dziwicie się że mieszkańcy olewają taki projekt, a wybierają miejsca parkingowe przy Parku Oruńskim, z których na pewno skorzystają (bo autobusem wyjechać z niego to obecnie bardzo duże wyzwanie, bo zgodnie z rygorem sanitarnym od Św. Wojciecha i Ukośnej żaden pasażer nie powinien już wsiąść do autobusów ze względu na bardzo duże obłożenie pojazdów).

Za mało widać te nasze zabytki, za mała była promocja tego projektu, nawet jakby był na pierwszym miejscu to by nie wygrał, bo mieszkańcy widzą ten burdel w GAiT i ZTM, że nikt nad tym nie panuje co tam się dzieje.
PSSTM też powinien się wczuć trochę w rolę i zacząć współpracę razem z PTTK czy inną organizacją turystyczną i zbierać hajs. W tramwaju byłby przewodnik, opowiadał o mieście i miejscach obok których przejeżdża, a kasa z biletów na zabytki oraz zostaje walka z miastem o dotację. Czasy "łatwo przyszło" już odeszły, teraz trzeba walczyć.
PKS Starogard Gdański/Gniew
684. bybys17
19.08.2020 17:20

Mądry planista ten "kikut" wydłużyłby do Kwidzyna i połączył z linią do Prabut. Za jednym zamachem podłączamy 7 tys. Gniew i 38 tys. Kwidzyn oraz mamy zabezpieczenie militarne. Gdyby spotkała nas jakaś poważna awaria na moście tczewskim to jesteśmy skazani na objazdy... I to dosyć bolesne. Niech pomyślę przez Grudziądz i Brodnicę do Iławy (bo oczywiście linia do Działdowa przez Lidzbark jest zawieszona) czy przez Bydgoszcz i Toruń do Nasielska? Brak drugiego mostu kolejowego na Wiśle w Pomorskim jest dla mnie skandalem i kompletnym brakiem rozumu nt. bezpieczeństwa kraju.
MPK Łódź/805Na #2340+2284+2285
683. bybys17
09.01.2020 20:44

@mgar93: niestety, ale samorządy od jakiegoś czasu bardzo mocno zubożały (m. in. obniżka stawki PIT z 18 na 17, zwolnienie osób do 26 r.ż., podwyżka płacy minimalnej w administracji, podwyżka w oświacie) i nie stać po prostu na dodatkowe inwestycje, a dla małych gmin tramwaj to kosmiczna inwestycja i tutaj bez pomocy marszałka/wojewody może być ciężko, aby osiągnąć wkład własny.
Komunikacja miejska/Moderus Beta MF09 AC
682. bybys17
24.12.2019 13:24

@marcinc: nie ma co się oszukiwać, ale fakt że miasto leży w województwie warmińsko-mazurskim, które pompuje pieniądze tylko i wyłącznie w Olsztyn i mazury daje takie, a nie inne możliwości. Elbląg ma świetnie położenie, jest na skrzyżowaniu ważnych dróg (S7 i 22/S22), tyle że nie ma nawet pomysłu gdzie można ulokować magazyny, jakieś fabryki itd. Modrzewina czyli zrobienie parku przemysłowego na dawnym poligonie to był strzał w kolano. Tam jest kompletny brak pomysłu na rozwój, teraz NE stało się praktycznie sypialnią Gdańska, a z Olsztynem jedynie połączone jest administracyjnie, bo nawet jeżeli chodzi o służbę zdrowia, to ludzie wolą jeździć do Gdańska, bo z Elbląga kierują do Olsztyna, a Olsztyn kilometrowo dalej i po gorszych drogach.
Ferrocarrils de la Generalitat Valenciana/Pył
681. bybys17
20.10.2019 09:47

@marcinc: no właśnie ostatnio w GND ceny mieszkań po otwarciu S7 poszły mocno w górę. Po drugie jest to duża szybsza alternatywa dla Elbląga niż wleczenie się dookoła przez Malbork i Tczew, po trzecie odciążenie magistrali węglowej na odcinku Tczew - Gdańsk, po czwarte lepszy dojazd do Warmii i Mazur (Olsztyn i dalej na Białystok).

Oraz tak jak wspomniał Jarua, taka linia od razu daje też napęd przemysłowy. Transportem indywidualnym przy prędkości 120km/h przejazd z Elbląga zajmuje około 35 minut (centrum-centrum). Puszczając obok S7 linię kolejową z której trasą możemy robić dosłownie co chcemy bo są same pola.

W Gdańsku początkowo mogłaby być puszczona od Południowego do Motławy tym jednotorem (w planach jest jego bezkolizyjność co ciekawe), a następnie od Olszynki do NDG i Elbląga po linii prostej. Przystanków na trasie dużo nie będzie, na początek w większych wioskach z pozostawieniem oczywiście rezerwy na zaś. Ja na dzień dzisiejszy widziałbym na trasie do samego Elbląga: Przejazdowo, (Koszwały), Cedry Małe, Dworek, Nowy Dwór Gdański, (Jazowa/Wierciny), Elbląg. Przy prędkości 160 km/h czas rewelacyjny i ostro konkurencyjny z samochodem.
Konstal 105Nx/105NCh #1299
680. bybys17
10.05.2019 21:01

Z zewnątrz super! Ale pytanko czy wnętrze zostanie odświeżone? Miło by było, aby cały skład dostał pełen SIP (wyświetlacze diodowe i informacja głosowa - no jednak jakiś standard trzeba trzymać, a nie na zasadzie "i tak zaraz skasujemy" - to zaraz trwa już ile? 2, 5 czy 7 lat?), bo nie ukrywajmy ale generacja 105Nx będzie jeździła jeszcze jakiś czas. Dostawa nawet 30 jazzów to jest za mało. Potrzeba taboru wielkopojemnego, a nie krótkich dziadostw. Dobrze wiemy że trójskłady i swingi to dobre połączenie, dla niepełnosprawnych - swing, dla tłumów - trójskłady.
Mercedes O530/Mercedes O530G C2 #2661
679. bybys17
27.02.2019 13:56

Na Grunwaldzkiej pomiędzy Piastowską, a Słowackiego ZDiZ mógłby spokojnie wytyczyć buspas i do korpo-kołchozu po prostu stworzyć dowozówkę na trasie Wrzeszcz PKP - Oliwa tramwajowa.

Ostatnie zmiany w liniach naprawdę cieszą, jeszcze gdyby tak ktoś wymyślił linię autobusową na trasie Orunia - Kowale - Matarnia - Osowa (nie ze Świętokrzyskiej jak 155, bo ciężko do niej dojechać ze strony wschodniej...) to już ma w ogóle sukces murowany. Szczerze? Sam bym do biura jechał autobusem gdyby nie koszmar przesiadkowy pod Dworcem, a tak wygrywa samochód.
Duewag N8C/N8CNF #1173
678. bybys17
02.02.2019 00:28

Może warto podobne rozwiązania przetestować na Wszystkich Świętych? 01.11.19 wypada w piątek i jakby tak zrobić takie ograniczenia w ruchu kołowym jak zawsze oraz bezpłatną komunikację wraz ze standardowymi wzmocnieniami. Myślę że pierwszy raz nie byłby oszałamiający, ale następne lata by odblokowały miasto, do tego zorganizować na parkingach marketów P+R (Szadółki, Karczemki i Matarnia) i zrobić dodatkowe linie (Szadółki - Cedrowa - Srebrzysko, Matarnia - Karczemki - Łostowicka i Karczemki - Matarnia - Srebrzysko) - efekt odblokowania miasta w ciągu 2-3 lat gwarantowany, a tak mamy syf.
PKA Gdynia/Solaris Urbino 18 #5259
677. bybys17
02.02.2019 00:18

Wizja tego węzła była od początku skazana na porażkę, chyba że nagle miasto postanowi zrobić łącznik tramwajowy AK - Kartuska co jest nierealne, ze względu na to że zostały wybudowane 3 bloki oraz nagle SKM (która nie obsługuje Pruszcza i Tczewa) czy PKM będzie też zabierało bądź przywoziło pasażera z kierunku południowego.

I tak jak Marcin mówi jakiekolwiek przekierowanie tam czegokolwiek będzie tylko i wyłącznie stratą czasu. Były plany wpuszczenia tam linii w kierunku Sobieszewa, Oruni Górnej i Pruszcza. Patrząc na gdańskie realia minimum +10 jak nie więcej minut (z doliczeniem korka na łącznicy Gdańsk->Chełm oraz nowe światła na łączniku Sobieszewo/Chełm->Orunia), a ułatwienia praktycznie zero, jedynie co to krótsza droga z SKM na przystanek + działające (jeszcze) windy czy możliwość zrobienia zakupów w forum...
ST2N Nice/Citadis 405 #31
676. bybys17
27.09.2018 15:29

@marcinc: Zdecydowanie to pierwsze. SRS wydaje mi się "prostszym" rozwiązaniem od jak to nazwałeś klasycznego dwusystemowca.

Ja należę do osób które bardzo nie lubią marnowania terenu przez przewymiarowaną infrastrukturę (np. al. Havla). Jedyne co martwi mnie we wpuszczeniu tramwaju na PKM to czy tramwaj nie spowolni tej linii, niby kosmiczne prędkości nie są rozwijane, ale jednak EZT mimo swojej wagi szybciej rozwinie odpowiednią prędkość niż jakikolwiek tramwaj, bo nie oszukujmy się ale ruch na linii PKM "KIEDYŚ" wzrośnie. Pytanie tylko kiedy, bo przez brak łączonego biletu w rozsądnej cenie marnujemy potencjał PKM.
1  2  3  4  5  6  »  Ostatnia strona »