Strona główna / Komunikacja miejska / Skyss Bergen / Pozmieniało się
Pozmieniało się
Pozmieniało się

Przez 6 lat w Bergen nie tylko nie zlikwidowano trolejbusów, ale kupiono też nowe. Trolejbusową linię 2 przenumerowano na 6, ponieważ druga linia tramwajowa jest w budowie i musi zostać odpowiednio nazwana :) Dawną dwójkę, a dzisiejszą szóstkę wydłużono o 5 km, do Lyngbø. Trollina pokonują bonusowy odcinek na bateriach. Śródmiejska krańcówka Strandkaiterminalen nie jest już wykorzystywana przez trolejbusy.

Bergen, Allehelgens gate. 24.09.2021.

/Skyss Bergen #3009 #linia_6 #Norwegia #wrzesień #jesień

28.10.2021 22:09 8422 marcinc

Komentarze
Użytkownik
31.10.2021 09:39
I to jest prawdziwe przyszłościowe myślenie! Zamiast kupować nieekonomiczne i złudnie ekologiczne (proces produkcyjny wraz ze szkodliwością baterii w których zawarty jest lit robi większy ślad węglowy niż produkcja i eksploatacja tradycyjnego diesla) autobusy, można porządnie zainwestować i użytkować hybrydy w postaci trolejbusów z bateriami LI-ON. Takie baterie mają zdecydowanie większą żywotność to raz, a dwa jazda pod siecią na bieżąco nam je doładowuje przez co nie ma potrzeby robienia dłuższych postojów na pętlach w celu doładowania.

Dopóki nie upowszechni się technologia magazynowania energii elektrycznej przez wodór to e-autobusy pozostają bardzo pozorną walką z zanieczyszczeniami.