Strona główna / Komunikacja miejska / ATM Milano / Desio
Desio
Desio

Tramwaje jeździły w Desio do 2011 roku. Wtedy zawieszono linię 176 z Mediolanu. Trasa jest w stanie niewielkiego rozkładu, przynajmniej na końcowym odcinku, który sobie obejrzałem. Największy "zamach" to cienkie asfaltowe dywaniki na torach, które niezbyt skutecznie ukrywają fakt istnienia szyn pod spodem. Możliwe, że tramwaje do Desio jeszcze przyjadą. Na razie jednak tramwaje w Desio... stoją. Właściciel chciał wprawdzie zaorać całą zajezdnię razem z taborem, ale tutejsza społeczność wyraziła głośny sprzeciw. W ten sposób w zamkniętym na cztery spusty zakładzie czeka na lepsze czasy jeszcze kilkadziesiąt wagonów.

Źródła mówią, że nowe tramwaje by Stadler (o których wspominałem pod zdjęciem z działającej linii 179) mają trafić także i tutaj. Jednak tabor to nie wszystko. Bez inwestycji w infrastrukturę się nie obejdzie. Odłupanie asfaltu, powieszenie sieci i wycięcie krzaków na zajezdni raczej nie wystarczy :) Pożyjemy, zobaczymy.

Ciąg dalszy nastąpi na pewno w kwestii zdjęć. Będą chociażby bliższe ujęcia. Niech to będzie zachętą dla tych najbardziej wytrwałych, którzy tu jeszcze bywają i którym ładnie dziękuję ;)

Desio, 28.08.2021.

/ATM Milano #Włochy #Italiatrip_2021 #zajezdnia #sierpień #lato #light rail #tram-train

07.09.2021 22:00 12421 marcinc