Strona główna / Komunikacja miejska / Gdańskie Autobusy i Tramwaje / Konstal N / Wróci?
Wróci?
Wróci?

Ponad 15 lat temu, niepotrzebny już wóz techniczny nr 9016, został odstawiony z myślą o przebudowie na czynny zabytek. Po usunięciu resztek instalacji elektrycznej i remoncie kapitalnym, byłby "doczepką", do pary z widocznym na zdjęciu, silnikowym wozem nr 11.
Szansą na to jest zgłoszony przez PSSTM projekt do Budżetu Obywatelskiego Gdańsk 2021.
Tutaj film promocyjny.
Tutaj się głosuje :) Głosowanie rusza jutro - 16 listopada 2020 r.!

Gdańsk, Zajezdnia Nowy Port. 29.08.2020.

/Konstal N #9016 #sierpień #lato

15.11.2020 10:30 57576 marcinc

Komentarze
Użytkownik
05.12.2020 10:36
Nie wróci...
Użytkownik
05.12.2020 23:16
Mieszkańcy ten projekt zlali z powodu takiego, że nie widać naszych zabytków na torach... No taka prawda. Jutro są Mikołajki, co zorganizował ZTM bądź GAiT? No nic nie widać, jakby tego dnia nie było. Były wakacje, sezon w pełni, można było uruchomić linię Latarnia - Brzeźno - Jana z Kolna - Dworzec Główny - Przeróbka, a tam przesiadka na autobus zabytkowy i kierunek Westerplatte. Linia byłaby obsługiwana w reżimie sanitarnym i co? nie było... To dziwicie się że mieszkańcy olewają taki projekt, a wybierają miejsca parkingowe przy Parku Oruńskim, z których na pewno skorzystają (bo autobusem wyjechać z niego to obecnie bardzo duże wyzwanie, bo zgodnie z rygorem sanitarnym od Św. Wojciecha i Ukośnej żaden pasażer nie powinien już wsiąść do autobusów ze względu na bardzo duże obłożenie pojazdów).

Za mało widać te nasze zabytki, za mała była promocja tego projektu, nawet jakby był na pierwszym miejscu to by nie wygrał, bo mieszkańcy widzą ten burdel w GAiT i ZTM, że nikt nad tym nie panuje co tam się dzieje.
PSSTM też powinien się wczuć trochę w rolę i zacząć współpracę razem z PTTK czy inną organizacją turystyczną i zbierać hajs. W tramwaju byłby przewodnik, opowiadał o mieście i miejscach obok których przejeżdża, a kasa z biletów na zabytki oraz zostaje walka z miastem o dotację. Czasy "łatwo przyszło" już odeszły, teraz trzeba walczyć.